Orange Line – najwyższa półka z Hataka Hobby

30-01-2017

Hataka Hobby z nowym rokiem wprowadza kolejną serię farb modelarskich. Lakiery serii Orange Line to produkt z najwyższej półki, porównywany z najlepszymi odpowiednikami z Japonii. Sprawdź jakie właściwości mają nowe farby.

Lakiery vs Akryle

Czy różnią się nowe lakiery od typowych modelarskich farb akrylowych?

Akryle to farby wodne, z gruboziarnistym pigmentem zanurzonym z żywicy. Ich zaletą jest brak zapachu i rozcieńczanie wodą. Wadą – to że wymagają grubszej warstwy do pokrycia kolorem.

Lakiery to farby rozcieńczanie rozcieńczalnikiem celulozowym. Mają drobny, pigment. Doskonale płyną przez aerograf i pozwalają na precyzyjne nakładanie cienkich, kryjących warstw. Lakiery Hataki są polecane wyłacznie do malowania aerografem. Jeżeli twój model ma delikatne detale – lakiery na pewno ich nie zakleją. Cienkie linie podziału blach będą widoczne nawet po nałożeniu kilku warstw różnych kolorów.

Rozcieńczalnik do lakierów Orange Line doskonale rozcieńcza także farby innych producentów, w tym farby celulozowe Gunze i Surfacer. Jego bezdyskusyjną zaletą jest znacznie słabszy, i przyjemniejszy zapach. Jeżeli Twoi domownicy są wrażliwi na zapach leveling thinnera, sprawdź jak zareaguja na Orange Line thinner.

Przewaga Lakierów Hataka Hobby nad Akrylami

Malowanie lakierami przy pomocy aerografu jest niezwykle komfortowe. Uzyskujemy bezproblemowe przepływanie farby przez dyszę aerografu. Bez częstego zatykania i konieczności czyszczenia i rozbierania aerografu. Wymiana koloru następuje przez przepłukanie dyszy rozcieńczalnikiem do lakierów Hataka lub Leveling Thinnerem MrColor. Po zakńczeniu pracy czyszczenie aerografu sprowadza się do przejrzenia części i ew. przemycia zakamarków. Różnica w stosunku do malowania akrylami jest ogromna.

 

Zestawy lakierów Orange Line

Zestawy lakierów Orange Line są już dostępne w naszym sklepie link.

Zakupić można także pojedyncze kolory z tych zestawów, sprawdź tutaj.

Kolory i zestawy lakierów Hataka mają taką samą numerację jak farby akrylowe. Różnia się literką "C" w numerze katalogowym zamiast literki "A". Np. HTK-CS01 względem HTK-AS01 lub HTK-C010 w porównianiu do HTK-A010