ASQ72022 AIM-9X Sidewinder 2 szt.

Dodaj recenzję:
  • ASQ72022
  • Producent: *Attack Squadron
  • Dostępność: Niedostepny
  • Rodzaj: Uzbrojenie
  • Materiał: Multimedia
  • Skala: 1/72
  • szt.
  • 28,00 zł

Prawdopodobnie najlepsza replika najnowszej wersji rakiety Sidewinder 1/72. Blaszki, przezroczysta głowica i kalkomanie ożywią twojego F-16!

ASQ72022

AIM-9X Sidewinder 1:72

Rakieta naprowadzana na podczerwień AIM-9X Sidewinder, model do sklejania w skali 1:72.

Zestaw zawiera części żywiczne, kalkomanie i blaszki fototrawione do wykonania dwóch replik rakiety Sidewinder AIM-9X w skali 1:72. Głowica naprowadzająca jest wykonana z przezroczystej żywicy. Rakieta świetnie nadaje się do uzbrojenia modelu polskiego F-16 C/D Block 52+, oraz modeli współczesnych maszyn bojowych USA: F-15C, F-16C/D, F/A-18C.


Rakiety na podczerwień AIM-9

Rakiety AIM-9 Sidewinder to projekt ciągle rozwijany przez wojsko amerykańskie. Ostatnią generacją jest AIM-9X Sidewinder, pojawiający się także w F16 służących w polskim lotnictwie wojskowym. Zastosowanie tych rakiet w F-16 było argumentem przeważającym za zakupem tego samolotu. Konkurencją dla F-16 był samolot Gripen, który współpracuje jedynie ze starszymi wersjami tych rakiet.

Pocisk rakietowy AIM-9X

AIM-9X Sidewinder to pocisk rakietowy powietrze-powietrze naprowadzany na podczerwień, szczytowa wersja długo rozwijanego projektu firmy Raytheon. Duże zmiany zaszły w budowie czujnika podczerwieni. W tej wersji rakiety może ona kilkakrotnie podchodzić do ataku, jeśli pierwszy z nich okaże się nieskuteczny z powodu nagłego uniku.

Projekt po raz pierwszy wypróbowano w roku 1999, kiedy to zniszczono bezzałogowy samolot QF-4. Jego zastosowanie w walce daje ogromną przewagę, dzięki działaniu zarówno w dzień, jak i w nocy. Największą zaletą tego typu pocisków jest namierzanie i ściganie celu nawet wtedy, gdy pilot nie celował. Jest on odporny także na systemy mające za zadanie oszukać czujniki podczerwieni.

Rakieta jest niezwykle zwrotna – odszuka wrogi samolot nawet wtedy, gdy będzie wystrzelona pod kątem 180 stopni od niego.

ASQ 72022