Wsparcie/FAQ

Na tej stronie znajdziesz odpowiedź na najczęstsze pytania dotyczące realizacji zamówień, problemów produktami oraz reklamacji.

Realizacja zamówieńPo złożeniu zamówienia ma ono status „oczekuje”. Realizacja zamówień następuje w dni robocze w godzinach 10-17. 
Po wpłynięciu płatności lub po potwierdzeniu zamówienia za pobraniem zaczyna się jego realizacja (status „w realizacji”), która trwa najczęściej 1-3 dni.
Po wysłaniu przesyłki otrzymasz email z informacja o zmianie statusu na „zrealizowane”. Jako bonus możesz nim otrzymać kod rabatowy na następne zakupy, np. 5% ważny 30 dni, zależnie od bieżących promocji.
W przypadku pytań dotyczących realizacji zamówienia prosimy kontaktować się poprzez adres email lub telefon podane w zakładce kontakt.

Problemy z modelem
Dokładamy wszelkich starań, aby nasze modele były zaprojektowane i wyprodukowane w sposób ułatwiający ich bezproblemowy montaż i malowanie. Pomimo tych starań zdarza się czasem, że części modelu nie spełniają oczekiwań. Nasza sekcja reklamacji i FAQ zawiera odpowiedzi na najbardziej prawdopodobne przyczyny problemów i metody ich naprawienia.

Części nie pasują do siebie
Sprawdź, czy elementy żywicznie nie są lekko zwichrowane. Delikatne podgrzanie suszarką lub w ciepłej wodzie i naprostowanie powinno pomóc.

Części są pęknięte
Jeżeli nie da się ich łatwo skleić, skontaktuj się poprzez formularz reklamacyjny.

Części mają nierówny  ślad po łączeniu formy
To jest niestety nieuniknione w seryjnej produkcji modeli żywicznych. W większości przypadków wystarczy lekkie przeszlifowanie, lub odrobina szpachlówki lub superglue.

Części mają drobne bąble powietrza
Nieliczne, małe, trudne do zauważenia pęcherzyki powietrza mogą powstać podczas odlewania części. Możesz je błyskawicznie usunąć przez wklejenie pręcika plastikowego przy pomocy superglue. Następnie utnij go nożem modelarskim i delikatnie przeszlifuj miejsce klejenia.

W modelu brakuje części
Skontaktuj się przez formularz kontaktowy poniżej.

Czym kleić części żywiczne i fototrawione?
Duże części najlepiej kleić klejem epoksydowym, np. Poxipol, małe zaś klejem cyanoakrylowym (superglue). Najdrobniejsze detale fototrawone dobrze przyklei nawet mała kropla farby modelarskiej.

Zobacz także:

Reklamacje
Wypełnij formularz poniżej. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu najbliższych dni aby zrealizować reklamację.
Email :
Imię :
Nazwisko :
Numer katalogowy modelu :
Miejsce zakupu :
Opis problemu :
Nr telefonu :
Adres wysyłki :
Zgadzam się z polityką prywatności

Zobacz także odstąpienie od umowy i zwrot towaru.