Przedsprzedaż F-6C Mustang™

Przedsprzedaż F-6C Mustang™

20-04-2022

Nowość! Rozpoznawczy Mustang F-6C w przedsprzedaży – zestaw Expert

Dziś rozpoczynamy przedsprzedaż nowego modelu Mustanga – tym razem w rozpoznawczej wersji F-6C. Zestaw ekspercki zawiera elementy plastikowe, arkusz kalkomanii z czterema bardzo atrakcyjnymi malowaniami (3x USA i 1x Francja), znakomite maski z papieru kabuki oraz nową blaszkę fototrawioną, wzbogaconą o szablon do wytrasowania luku kamery.

Rozpoznawcze Mustangi

Rozpoznawczy Mustang F-6C był modyfikacją myśliwca P-51B/C. Większość F-6C powstała w zakładach North American w Dallas i różniła się od produkowanych tam myśliwców głównie otworami służącymi do instalacji aparatu fotograficznego. Oprzyrządowanie foto instalowano w warsztatach w Love Field i w Kansas City. Tak powstało 230 seryjnych F-6C. Dodatkowo ponad 50 myśliwców P-51B/C przebudowano na rozpoznawcze w warsztatach remontowych i jednostkach bojowych. Rozpoznawcze Mustangi sprawdzały się zarówno w misjach fotografowania z dużej wysokości aparatem do zdjęć pionowych, jak i taktycznego rozpoznania z małej wysokości przy użyciu aparatu do zdjęć skośnych. Używane były przez Lotnictwo Armii USA i aliantów na teatrach: europejskim, śródziemnomorskim oraz dalekowschodnim. Ich uzbrojenie pozwalało nie tylko na obronę, ale i podejmowanie równej walki z samolotami wroga a nawet skuteczne ataki na cele naziemne i morskie. Choć trudno w to uwierzyć, major Edward McComas na swoim rozpoznawczym Mustangu zdołał zatopić bombami japoński niszczyciel! Malowanie samolotu na którym McComas dokonał tego wyczynu jest jednym z czterech jakie wybraliśmy do tego zestawu!

Co nowego w modelu?

Model rozpoznawczego Mustanga F-6C budujemy ze standardowych wyprasek Mustanga P-51B/C które wyposażone są w podcięcia na wewnętrznych stronach połówek kadłuba, ułatwiające wycięcie otworów na obiektywy aparatów fotograficznych. Przezroczysta ramka zawiera oszklenia do tych otworów. Specjalna, nowa blaszka fototrawiona wzbogacona jest o szablon do wytrasowania luku kamery. Zestaw zawiera maski do malowania kabiny i kół ze znakomitego papieru kabuki, który od niedawna znów jest dostępny – po problemach związanych z covidowymi zakłóceniami na szlakach komunikacyjnych. Atrakcją zestawu są bardzo ciekawe kalkomanie z trzema amerykańskimi i jednym francuskim schematem malowania.

Przedsprzedaż

Przedsprzedaż rusza już dziś, model będzie dostępny w maju. W sprzedaży są również pakiety promocyjne, także z dodatkowymi ramkami plastikowymi (tzw. overtrees) – sprawdź na dole strony produktu w sklepie!

Więcej:

Zobacz produkty dostępne w przedsprzedaży link

Zobacz nowości w sklepie link