Akcesoria Modelarskie

Akcesoria Modelarskie

Uzupełnieniem zestawu do sklejania są wszelkiego rodzaju dodatki, dzięki którym repliki samolotów i pojazdów mają jeszcze więcej detali. Żywiczne i fototrawione akcesoria modelarskie to wyroby, które z pewnością doceni każdy entuzjasta — dzięki nim złożone zestawy zyskają realistyczne wykończenie.

Wiele rodzajów akcesoriów modelarskich

Znajdziesz u nas między innymi akcesoria do modeli marki Eduard, czyli jednego z wiodących producentów zestawów do sklejania. Proponujemy elementy modelarskie, z pomocą których można nadać pojazdom i samolotom więcej szczegółów: koła, zbiorniki paliwa, fotele pilota czy rury wydechowe. Ze względu na to, że w modelarstwie królują repliki sprzętów wojennych, znajdziesz u nas również także miniaturową, odpowiednią dla epoki broń.

Plastik, z którego często wytwarzane są części do sklejania, nie zawsze umożliwia wykonanie modeli z dużą liczbą szczegółów. W celu stworzenia bogatej w detale repliki stosuje się więc inne rozwiązania. Akcesoria do modelarstwa mogą być wytwarzane z różnych materiałów: mamy tu elementy żywiczne, części wykonane za pomocą druku 3D, a także blaszki fototrawione. To właśnie te ostatnie świetnie uzupełniają repliki z tworzyw sztucznych.

Części fototrawione do modeli

Marka Eduard jest jednym z głównych dostawców elementów fototrawionych wykorzystywanych w modelarstwie. Akcesoria te nadają replikom bardzo szczegółowy wygląd, dlatego stosowane są w waloryzacji modeli. Części wytwarzane z mosiądzu oraz miedzi produkuje się pod konkretny rodzaj samolotu lub pojazdu, a także pod skalę, w jakiej został wykonany. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie repliki o realistycznym wyglądzie i o wielu detalach nawet na niewielkich powierzchniach. Tak szczegółowy efekt jest zasługą techniki fotolitografii. Podczas gdy inne akcesoria modelarskie to najczęściej niewielkie części trójwymiarowe, elementy fototrawione mają postać gotowych zestawów na arkuszach. Z nich należy je wyciąć, ukształtować, a następnie umieścić na modelu, do którego zostały przeznaczone.