Kalkomanie do Modeli

Kalkomanie do Modeli

Kalkomanie do modeli pozwalają w prosty sposób zmienić, uatrakcyjnić wygląd modelu. Jeżeli szukasz ciekawych kolorowych oznaczeń dla twojego modelu  - sprawdź naszą ofertę.

Kalkomanie do modeli polskich samolotów

Znajdziesz u nas kalkomanie polskich producentów Model Maker i Techmod. Głównym tematem są malowania w polskich barwach, szczególnie dla przedwojennych samolotów PZL.

Jak naklejać kalkomanie?

Nakładanie kalkomanii nie jest trudne, o ile przestrzegasz podstawowych zasad. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, jak naklejać kalkomanie bez błędów i bez trudu.

W Arma Hobby jesteśmy dumni z tego, że nasze samoloty i pojazdy do sklejania tak dobrze odtwarzają swoje pierwowzory. Złożone przez Ciebie modele mogą być jednak jeszcze bardziej dokładne. Pomogą w tym kalkomanie modelarskie, czyli graficzne oznaczenia nanoszone i przyklejane na gotowy obiekt. Sprawdź naszą ofertę — mamy tu wzory pasujące na liczne repliki samolotów z czasów II wojny światowej.

Kalkomanie do modeli – dlaczego się przydają?

Wielu miłośników modelarstwa podejmuje się samodzielnego namalowania oznaczeń, symboli czy flag państwowych na złożonych wcześniej samolotach i pojazdach. Precyzyjne wykonanie rysunków jest jednak bardzo trudne i nie każdemu się to udaje. Nie każdy też ma na to czas. Rozwiązaniem jest kalkomania, która w modelarstwie jest sposobem na uzyskanie bogatego w detale efektu. Czasami jest od razu dołączana do opakowania z częściami. Innym razem można dokupić ją osobno w sklepie takim, jak nasz.

Nakładanie tych wzorów wymaga nie mniejszej dokładności niż samo składanie zestawów. Nie wystarczy po prostu przykleić je w odpowiednich miejscach na modelu – najpierw należy właściwie przygotować powierzchnię, a arkusze zanurzyć w wodzie, a następnie poczekać na rozpuszczenie się kleju. Aby kalkomania modelarska została nałożona w precyzyjny sposób, konieczne jest wykorzystanie kilku akcesoriów: pęsety, patyczków higienicznych, pędzla modelarskiego oraz bibuły. Ładne wykończenie uzyskamy poprzez spryskanie sklejonego obiektu odpowiednim lakierem.

Sklep z kalkomanią do modeli

W Arma Hobby znajdziesz zróżnicowane, bogate w detale kalkomanie. Sklep Arma Hobby ma w ofercie arkusze wyprodukowane przez markę Techmod, w tym m.in. szachownicę lotniczą polskich Sił Powietrznych czy też znaki lotnictwa i marynarki armii USA. Polecamy także akcesoria do modelarstwa, umożliwiające samodzielne tworzenie oznaczeń. Na czystych arkuszach z użyciem drukarki laserowej możesz wydrukować wzory potrzebne Ci do idealnego odwzorowania wybranego modelu samolotu bądź pojazdu.